POSITIVE THURSDAYS
IT'S ALL ABOUT EDUCATION

Dub Dynasty

string(0) ""
Dub Dynasty
Artist Name
Born Date
Birth Place
Genres
Year activate
Website
Follow

Dub Dynasty  Biography

Dub Dynasty to unikatowy rodzinny projekt, który powstał z połączenia sił legendarnego brytyjskiego składu Alpha & Omega oraz młodego producenta Alpha Steppa.

Wszystko zaczyna się w 2012 roku, kiedy spontanicznie wychodzi sesja nagraniowa weteranów UK Dub – Johna Sprosena i Christine Woodbridge (światu znanych, jako Alpha & Omega) oraz Bena Woodbridga, młodego utalentowanego producenta, znanego jako Alpha Steppa – prywatnie syna Johna i bratanka Christine. Ta rodzinna kooperacja z miejsca zostaje zauważona i doceniona nie tylko przez fanów szeroko pojętej muzyki basu, ale także przez krytyków muzycznych. Dub Dynasty staje się poważnym graczem na scenie sound systemowej, oferując słuchaczom połączenie tradycyjnego UK Dub z elementami nowoczesnych owoców muzyki elektronicznej, jak m.in. dubstep, który ubarwia solidną rytmiczną podstawę.

John i Christine wyrośli z tradycji reprezentowanej przez jamajskich klasyków – Kinga Tubby’ego, Augustusa Pablo i Lee „Scratch” Perry’ego. Alpha Steppa to przedstawiciel pokolenia, które wychowało się w cyfrowym świecie. I tak w 2013 roku pojawia się pierwszy album „Unrelentig Force„, który z miejsca podbija parkiety dubowych imprez na całym świecie, a live acty w wykonaniu Bena i Christine, która na żywo kładzie partie basu, grając na gitarze powoduje, że ich sety są czystą mistyczną podróżą.  Na „Unrelenting Force” pojawia się spora grupa wokalistów, którzy zostali zaproszeni do współpracy przy powstawaniu tego albumu. Można tu usłyszeć m.in. brytyjskich wokalistów Rast Tinny i N’Goni, pochodzącego z Korei Południowej producenta Smiley Song, Irlandczyka Cian Finna czy legendarnego brytyjskiego basistę i kompozytora Dub Judah.

Po świetnie przyjętym debiucie przyszedł czas na absolutne mistrzowskie dzieło w postaci „Thundering Matnis„, z którego numery od 2014 roku nieprzerwanie pojawiają się na sesjach dubowych na całym świecie. Podobnie jak w przypadku „Unrelentig Force”, tak i na „Thundering Mantis” pojawiają się wersje wokalne i wersje dubowe, których znakiem rozpoznawczym jest ciężki bas, a także charakterystyczna steppersowa pulsacja 4/4.

W 2016 roku pojawia się trzecie wydawnictwo tego rodzinnego projektu „Holy Cow„, którym Dub Dynasty stawia kropkę nad i, przypieczętowując swoją wysoką pozycję na basowej scenie nie tylko Europy, ale także świata. Na czwarty krążek trzeba było czekać długie trzy lata. „Gideon” ukazał się 29 listopada 2019 roku.

Dyskografia

  • Unrelenting Force (2013, Steppas Records)
  • Thundering Mantis (2014, Steppas Records)
  • Holy Cow (2016, Steppas Records)
  • Gideon (2019, Steppas Records)
Dub Dynasty (Alpha Steppa, Christine)

Dub Dynasty (Alpha Steppa, Christine)